Szállítmány Biztosítás
Mi az amire csak a szállítmánybiztosítás nyújt védelmet?A szállítmánybiztosítás szolgáltatásaSzállítmánybiztosítás önrészA szállítmánybiztosítás fajtáiMikor kezdődik a szállítmánybiztosítás kockázatviselése?Kiegészíthető-e a szállítmánybiztostás felelősségbiztosítási modullal?Miért érdemes a szállítmánybiztosítást online megkötni?Mikor lehet a szállítmánybiztosítást a legkésőbb megkötni?
mi az amire csak a szállítmánybiztosítás nyújt védelmet?
a legjobbra menjen!Kérje díjmentes ajánlatunkat és munkatársaink 24 biztosítót versenyeztetnek annak érdekében, hogy Ön a legkedvezőbb szállítmánybiztosítást kapja! A legolcsóbb szállítmánybiztosítást szeretném! |
Import / export tevékenységet folytató vállalkozások, szállítmányozók, futár- és fuvarozó cégek nem működhetnek hosszútávon biztonságosan szállítmánybiztosítás nélkül. A biztonságos logisztikai rendszer kiépítéséhez ugyanis nem elég megtalálni a legtapasztaltabb sofőröket és legjobb gépjárműveket, mert a balesetek túlnyomó részben mások figyelmetlensége miatt történnek.
A legtöbb fuvarozói felelősségbiztosítás viszont csak a sofőr hibájából fellépő károkat téríti meg, így egy harmadik személy miatt bekövetkező árukészlet megrongálódás bizony súlyos anyagi terhet jelenthet a vállalatnak. Pontosan ennek a kockázati résnek a betömésére találták ki a szállítmánybiztosításokat amelyek nem csak az országon belüli és kívüli áruk szállítására, de az esetleges munkagépek fuvarozására is védelmet nyújtanak.
A szállítmánybiztosítás szolgáltatása
A szállítmánybiztosítást annak érdemes megkötnie, aki a szállítás során az áru tulajdonosa, tehát akinek érdekében áll az áruk illetve munkagépek megóvása. A szállítmánybiztosítás az alap elemi kockázatokon kívül (tűz, vihar, eső, földrengés,stb...) lopásra és baleseti károkra is fedezetet nyújthat. Ezen kívül lehetséges van szállítóeszközbe való ki- és berakodást is bebiztosítani így például megvédhető egy konténer a daruról való leeséssel szemben is.
Lehetőség van ezeken felül ún. "All-risk" mindenre kiterjdeő szállítmánybiztosítást is kötni, ebben az esetben csak azzal a néhány kivételes kockázattal kell törődni amelyekre a biztosító nem fizet, minden másra áll a kockázatviselés.
Minél magasabb a kockázat és minél több a veszélyforrás, annál magasabb a biztosítási díj. A biztosítók ennek megfelelően a lehető legtöbb információt szeretnék tudni a szállítandó árukról, a csomagolásról, a járművekről, az útvonalról, a szállítási gyakoriságról a valamint a ki- és bepakolás módjáról. A szállítmánybiztosítás ugyanis csak külső okok miatt bekövetkező károkért fizet tehát ha az áru saját jellemzői okozták a kárt (rossz csomagolás, élelmiszer megromlás, penész), a térítés nem fog megtörténni.
A szállítmánybiztosítás szerződésben szereplő biztosítási összeg pedig a kár bekövetkezésekor az áru kereskedelmi értékét jelenti, amelyet minden esetben szükséges számlával igazolni! Anemzetközi biztosítások természetesen a járulékos költséget is megtérítik (pl.: vám és fuvardíj), és néhány esetben lehetőség van az elmaradt haszon biztosító általi kifizettetésére is.
Engem is érdekel a szállítmánybiztosítás!
szállítmánybiztosítás önrész
Néhány biztosító esetében a többi vagyonbiztosításhoz hasonlóan a szállítmánybiztosításnál is lehetőség van önrész vállalására. Önrész esetén a megadott százalékig és minimum értékig a szerződőnek saját magának kell téríteni a károkat, ezt tehát levonják a térítési összegből, cserébe viszont a fizetendő díj kevesebb lesz.
A szállítmánybiztosítások fajtái
A szállítmányozás területi hatályát tekintve megkülönböztetünk belföldi- és nemzetközi szállítmánybiztosítást. Belföldi szállítmánybiztosítás esetén a szerződő lehet bármely magyarországi vállalkozás, illetve vállalkozó, aki az áru állagának megóvásában érdekelt (az áru tulajdonosa, szállítmányozó, fuvarozó stb.), valamint a biztosítás csak az országhatáron belül bekövetkezett károkat téríti meg.
Anemzetközi szállítmánybiztosítás pedig a Magyarország határain átmenő szállítmányokra köthető (export, import, re-export), szárazföldi, tengeri, légi, és kombinált fuvarozásokra egyaránt.
A szállítás gyakorisága szerint pedig lehet egyutas- vagy keretszerződést is kötni. Az egyutas szállítmánybiztosítás egy adott szállítmányra és útvonalra vonatkozóan, megnevezett szállítóeszközzel és rakománnyal jön létre, a lehető legtöbb adat megadása mellett. Gyakran alkalmazzák rendszertelen vagy előre nem látható szállítmányokra illetve olyan esetekben amikor egyetlen nagyobb értékű fuvarozásról van szó.
A keret szállítmánybiztosítás ezzel ellentétben az egész éves szállítást egyszerre egy szerződés keretében biztosítja be a tervezett szállítási értékek és elosztás előre történő megadásával. A szállítások történhetnek különböző értékben, módon, és különböző helyekre, de a keret szerződés minden esetben kedvezőbb díjakat garantál mintha egyenként biztosítanánk be az egyes fuvarokat. Arról nem is beszélve, hogy ezáltal az adminisztráció is egyszerűsödik, szükség szerint pedig előzetes bejelentés mellett fedezetigazolás is kérhető a biztosítóktól. A keret szállítmánybiztosítások esetében az szállítást előre (24-48 órával előtte) be kell jelentenünk a biztosító felé, a díjfizetés pedig utólag, a tényleges forgalomelszámolás alapján történik.
A legkedvezőbb szállítmánybiztosítást szeretném!
mikor kezdődik a szállítmánybiztosítás kockázatviselése?
Általában a kockázatvállalás kezdete, a szerződésben megnevezett raktár elhagyásának időpontja, de természetesen közös megegyezés szerint ettől el lehet térni, és például a berakodást is be lehet venni a biztosítandó események körébe.
kiegészíthető-e a szállítmány biztosítás felelősségbiztosítási modullal?
Természetesen igen, a biztosított események köre növelhető felelősségbiztosítással is, amelynek díját a rakomány értéke, jellege, csomagolása valamint a fuvarozás módja és időtartama is befolyásol.
miérT jó online megkötni?
Ingyenes ajánlatkérőnk kitöltésével Ön a piacon elérhető legkedvezőbb szállítmánybiztosítási díjat fogja megkapni mert segítségünkkel összehasonlíthatja az egyes biztosítók szállítmánybiztosítási ajánlatait. Ezen kívül az adminisztrációs terhek legnagyobb részét is levesszük a vállásról, valamint a segítségére leszünk a további ügyintézések és kárrendezés során!
Mikor lehet a legkésőbb megkötni?
Szállítmánybiztosítás szerződését, legalább a szállítás megkezdése előtt 48 órával kösse meg, ennél később ugyanis egyik biztosító társaság sem fogja elfogadni ajánlatát!
Díjmentesen kiválasztjuk Önnek a piac legkedvezőbb egyutas- vagy keret Szállítmánybiztosítást! Ha pedig már van biztosítása, akkor GARANCIÁT VÁLLALUNK rá, hogy legalább 10%-kal olcsóbbra cseréljük! Töltse ki rövid űrlapunkat és 1 munkanapon belül jelentkezünk!
Kapcsolódó bejegyzések:
Szállítmánybiztosítás kalkulátor
Szállítmánybiztosítás kalkulátorunk segít Önnek, hogy megtudja mekkora díjjal köthető szállítmánybiztosítás, ha a piacon elérhető legkedvezőbb ajánlatot választja. Az alábbi linkre kattintva, néhány fontosabb adat megadás következik, amelyek után kollégáink már személyre szabott szállítmánybiztosítási ajánlattal tudják megkeresni Önt!
tovább | Hozzászólás (3) |
06 1 58 58 555